header

Registered Players

 DIVISION 1

 

 TEAM A - Parky Travs
Player Name Date Registered Singles KO Eligible Team Semi/Final Eligible
 Tony McHugh  18.09.19 Y N
 Adam Tallentire  18.09.19 Y N
 Luke Tallentire  18.09.19 N N
 Ben Dore  18.09.19 Y N
 Craig McDade  18.09.19 N N
 Jeff Hepworth  18.09.19 Y N
 John Marshall  18.09.19 N N
 Steven McHugh-Elender  18.09.19 Y N
 Ray Hall  18.09.19 Y N
       

 

 TEAM B - Bramley Villagers
Player Name Date Registered Singles KO Eligible Team Semi/Final Eligible
Jack Rawnsley   18.09.19 N N
Bob Johnson   18.09.19 Y N
Mark Johnson   18.09.19 N N
David Wilkinson   18.09.19 Y N
Daz Johnson   18.09.19 N N
J.P Bond   18.09.19 Y N
Lee Williams   18.09.19 N N
Craig Woods   18.09.19 N N
Craig Townend    18.09.19 N N
Ross Doyle   18.09.19 N N
Jon O'Connell  18.09.19 Y N
Paul Burrill  18.09.19 N N
Matty Hutton  18.09.19 Y N
Mark Battle 16.10.19 N N

 

 TEAM C - The Old Hall
Player Name Date Registered Singles KO Eligible Team Semi/Final Eligible
 Nathan Silverwood  18.09.19 Y N
 Bryn Gaines  18.09.19 Y N
 Ash Cunningham  18.09.19 Y N
 Matt Lobley  18.09.19 Y N
 Joe Lobley  18.09.19 Y N
 Adam Talbot  18.09.19 N N
 Craig Naylor  18.09.19 N N
 Ritchie Leach  18.09.19 N N
 George Poole  18.09.19 Y N
 Alex Guy  18.09.19 N N
James Elliot 18.09.19 N N
Lee Harper 18.09.19 N N
Michael Connell 18.09.19 N N
Richard Dawson 18.09.19 N N

 

 TEAM D - Mainline Social A
Player Name Date Registered Singles KO Eligible Team Semi/Final Eligible
Jason Haley  18.09.19 Y N
Stuart Haley  18.09.19 Y N
Chris Zajdler  18.09.19 Y N
Terry Gibson  18.09.19 Y N
Dave Gibson  18.09.19 Y N
Mick Barker  18.09.19 Y N
Paul Robinson   18.09.19 Y N
 Lewis Clough  04.10.19 N N
Andy Clough 04.10.19 N N
 Max Bleasby 16.10.19 N N

 

 TEAM E - 147 Mavericks
Player Name Date Registered Singles KO Eligible Team Semi/Final Eligible
 Andy Crossley  18.09.19 Y N
 Mark Lamb  18.09.19 N N
 Graham Sharkey  18.09.19 Y N
 Gary Hood  18.09.19 N N
 Josh McManus  18.09.19 Y N
 Richard Chatburn  18.09.19 N N
 A.Singh  18.09.19 Y N
Chris Marsden  18.09.19 N N
  Luke Meadmore  18.09.19 N N
 Paul Buck  18.09.19 N N
 Daz Hebron 18.09.19 Y N
Ste Bennett 18.09.19 N N
Paul Turner 18.09.19 N N
Phil Bailey 18.09.19 N N
Simon Peel 02.10.19 N N

 

 TEAM F - The Taverners
Player Name Date Registered Singles KO Eligible Team Semi/Final Eligible
Mick Sawyer  18.09.19 Y N
 Lee Barwell  18.09.19 Y N
 Pete Robertshaw  18.09.19 Y N
 Gary Kay  18.09.19 Y N
 Tim Proctor  18.09.19 Y N
 Matty Walker  18.09.19 Y N
 John Metcalf  18.09.19 Y N
 Paul Anderson  18.09.19 N N
 Lewis Gillen  18.09.19 N N
 Eamonn Henneghan      18.09.19 N N
Carl Scoines 25.09.19 N N

 

 TEAM G - The Nags Head
Player Name Date Registered Singles KO Eligible Team Semi/Final Eligible
 Gordon Hackett  18.09.19 Y N
 Neil Hackett 18.09.19 Y N
 John Gillen 18.09.19 Y Y
 Matthew Walker 18.09.19 Y N
 John Stephenson 18.09.19 N N
 Daryl Stephenson 18.09.19 N N
 Paul Tierney 18.09.19 Y N
 Peter Senior 18.09.19 N N
 John White 18.09.19 Y N
George Lancashire 18.09.19 Y N
Mick Ash 18.09.19 N N
Alfie Goddard 25.09.19 Y N
Lee Merritt 16.10.19 N N
Carl Lyons 16.10.19 Y N

 

 TEAM H - The Swinnow
Player Name Date Registered Singles KO Eligible Team Semi/Final Eligible
 Karl Clayton  18.09.19 N N
 Ria Smith 18.09.19 N N
 Dean Chapman 18.09.19 Y N
 Karl Jackson 18.09.19 N N
 Dean Wade 18.09.19 Y N
 Lee Wade 18.09.19 Y Y
 Tom Wade 18.09.19 N N
 Stu Murphy 18.09.19 Y N
 Stu Levin 18.09.19 Y N
 Martin Watkin 18.09.19 N N
Russ Chapman 18.09.19 N N
Ste Foulds 18.09.19 Y
Carl Laycock 18.09.19 N
Sam Watkin 09.10.19  N N

 

 TEAM I - Crown & Anchor
Player Name Date Registered Singles KO Eligible Team Semi/Final Eligible
 Charlie Gladstone  18.09.19 N N
 Isaac Day 18.09.19 Y N
 Allan Howard 18.09.19 N N
 William Harrington 18.09.19 N N
 M.Atkins 18.09.19 N N
 Gary Winterburn 18.09.19 N N
 Ed Booth 18.09.19 N N
 Joe Johnson 18.09.19 Y N
 Phil Riley 18.09.19 Y N
 Ross Wilson 18.09.19 N N
Mark Clemens 18.09.19 Y N
Damian Rabbetts 18.09.19 N N
Scott Husker 18.09.19 Y N
Ryan Jowett 18.09.19 Y N
Denis????      

 

 TEAM J - The Commercial (Pudsey)
Player Name Date Registered Singles KO Eligible Team Semi/Final Eligible
 Stephen Jablonski  18.09.19 Y N
 James Price 18.09.19 Y N
 Jonny O'Hara 18.09.19 Y Y
 Luke Barlow 18.09.19 Y Y
 Charlie Auty 18.09.19 Y Y
 George Dyker 18.09.19 Y N
 Dean Martin 18.09.19 Y N
 Carl Hague 18.09.19 Y N
 Neil Crampton 18.09.19 Y N
 Joe Harmer 18.09.19 N N
Rob Hill 18.09.19 N N
Jonny Thornton 18.09.19 N N
Louis Perinelli 18.09.19 N N
Gary Norton 18.09.19 N N
Ryan Walton 18.09.19 N N
Tommy Doherty 18.09.19 N N
Jason Newell 18.09.19 N N

 

 TEAM K - Mainline Social B
Player Name Date Registered Singles KO Eligible Team Semi/Final  KO Eligible
 Ash Williford  18.09.19 Y Y
Peter Pearce 18.09.19 Y Y
Kevin Marshall 18.09.19 Y N
Andy Hall 18.09.19 Y N
Adie Roberts 18.09.19 Y Y
Jamie Earnshaw 18.09.19 N N
Chloe McCredie 18.09.19 N N
Terry Sanderson 18.09.19 Y N
Tom Jarman  18.09.19 N N
Peter Davies 18.09.19 N N
Lee Lambury 18.09.19 N N
Craig Ackroyd 18.09.19 N N
Paul Wardman 25.09.19 N N
Gary Friend 02.10.19 Y N
Nicky Best 02.10.19 Y N

 

 

 TEAM L - 147 Underdogs
Player Name Date Registered Singles KO Eligible Team Semi/Final Eligible
 Mick Kearney  18.09.19 Y N
 Neil Hutchinson 18.09.19 Y N
 Dave Exley 18.09.19 Y N
 Keith Jones 18.09.19 Y N
 Matty Adams  18.09.19 Y N
 Matty Foster 18.09.19 Y N
 Ste Raynor 18.09.19 Y N
 J. Ivy 18.09.19 Y N
       
       

 

 

 DIVISION 2

 

 TEAM A - Wagon & Horses
Player Name Date Registered Singles KO Eligible Team Semi/Final KO Eligible
 Jason Lazar  18.09.19 Y N
 Jeff Foster 18.09.19 N N
 Michael Clemans 18.09.19 N N
 Adam ????   N N
 Steve Gardner 18.09.19 N N
 D. McHale 18.09.19 N N
 S. Hamas???   Y N
 Robert Clayton 18.09.19 N N
 Charlie Doherty  18.09.19 N N
 Melvin Machin 18.09.19 Y N
Dean Moore 18.09.19 N N
Mick Devalle 18.09.19 Y N
Ross Hasletine 18.09.19 N N
Paul Taylor 18.09.19 N N
Peter Daly 18.09.19 Y N
Martin McGinnity 18.09.19 Y N
Simon Rawlins 02.10.19 Y N
Simon Clifford 16.10.19 N N

 

 TEAM B - Great Northern
Player Name Date Registered Singles KO Eligible Team Semi/Final KO Eligible
 Haydn Nichol  18.09.19 Y N
 Matthew Crackwell 18.09.19 N N
 Chris Hudson 18.09.19 N N
 Scott Firth 18.09.19 N N
 Martin Forster 18.09.19 Y N
 Matthew Szabo 18.09.19 N N
 Dave Hunter 18.09.19 N N
 Shaun Davenport 18.09.19 N N
 Dave Paker 18.09.19 Y N
 Paul Cormack 18.09.19 Y N
Luke Barton 18.09.19 N N
Glenn Suddaby 18.09.19 N N
Dave Luzz 18.09.19 N N

 

 TEAM C - Oddfellows
Player Name Date Registered Singles KO Eligible Team Semi/Final KO Eligible
 Cleo Firth  18.09.19 N N
 Kevin???   N N
 Dean Parkin  18.09.19 N N
 Ty Baird??   N N
 Andy Inglefield  18.09.19 N N
 Sheldon Hirst  18.09.19 N N
 Paul???   N N
 Jack Firth  18.09.19 N N
 Steve???   N N
 Charlie Peace  18.09.19 N N
Adam Smith 18.09.19 N N
Colin Smith 18.09.19 N N
Michael???   N N
Danny???   N N

 

 TEAM D - Bramley WMC
Player Name Date Registered Singles KO Eligible Team Semi/Final KO Eligible
 David Wright  18.09.19 Y N
 Evan Jones  18.09.19 Y N
 Caroline Lewis  18.09.19 Y N
 Andrew Boyes  18.09.19 Y N
 Tric Boyes  18.09.19 Y N
 Paul Macdonald  18.09.19 Y N
 Mick Spencer  18.09.19 Y Y
 Ian Hammon  18.09.19 Y N
 Josh Rosendale  18.09.19 N N
Michelle Allenby  18.09.19 N N
Alan Boyes 18.09.19 N N
Tom???   N N
Sonny???   N N
Ross???   N N
Peter Brooke 09.10.19 Y N

 

 TEAM E - Kings Arms
Player Name Date Registered Singles KO Eligible Team Semi/Final KO Eligible
 Mark Douglas   18.09.19 Y N
Mick Whitwham   18.09.19 Y Y
Craig Whitelow   18.09.19 Y Y
Mallyjoe Douglas   18.09.19 Y N
Tom Reid   18.09.19 Y Y
John Miller   18.09.19 Y N
Tom McGannon   18.09.19 Y N
Will Handley   18.09.19 Y N
Kip???   N N
Brian Garside   18.09.19 N N
Joe Clifford  18.09.19 N N

 

 TEAM F - The Worlds End
Player Name Date Registered Singles KO Eligible Team Semi/Final KO Eligible
 Kaz Beestin  18.09.19 N N
 Shane Finch 18.09.19 N N
 Paul Allen 18.09.19 Y Y
 Julie Taylor 18.09.19 N N
 Paul Whitling 18.09.19 Y N
 Mick Harton 18.09.19 N N
 Malc Devlin 18.09.19 Y N
 Steve Allan 18.09.19 N N
 Aaron Beaumont 18.09.19 Y Y
 Sam Walding 18.09.19 Y Y
Eathan Cousins 18.09.19 Y Y
 Sammy Golden 02.10.19 N N
Josh Spiking 06.11.19 N N

 

 TEAM G - The Owl
Player Name Date Registered Singles KO Eligible Team Semi/Final KO Eligible
 John Stubbs  18.09.19 Y N
Jon Elliott  18.09.19 Y Y
Jamie Sutcliffe  18.09.19 Y Y
George Burnell  18.09.19 Y Y
David Pugh  18.09.19 Y N
 Kev Burrows  18.09.19 Y Y
Dean Lomas  18.09.19 Y Y
Matt Chaggar  18.09.19 N N
Joshua Bonner  18.09.19 N N
Alex Parker  18.09.19 N N
Simon Thompson 18.09.19 N N
Nathanial Porter 06.11.19 N N

 

 TEAM H - Travellers
Player Name Date Registered Singles KO Eligible Team Semi/Final KO Eligible
 Pat Smith  18.09.19 Y Y
 Andy Barton 18.09.19 Y N
 David Wilson 18.09.19 Y Y
 Peter Barton 18.09.19 Y N
 Andy Hinchliffe 18.09.19 N N
 Ross Whitley 18.09.19 Y Y
 Chris Tyler 18.09.19 N N
 Mason Hughes 18.09.19 N N
 Richard Tugwood 18.09.19 N N
 John Jones 18.09.19 N N
Jason Calendar 16.10.19 N N
Matthew Hatter 06.11.19 N N

 

 TEAM I - Village People
Player Name Date Registered Singles KO Eligible Team Semi/Final KO Eligible
 Adam Priestley  18.09.19 Y Y
 Ann-Marie Horner 18.09.19 N N
 Billy Dove 18.09.19 Y Y
 Jon Thompson 18.09.19 N N
 Les Wikinson 18.09.19 Y N
 Martin Gaines 18.09.19 Y N
 Peter Priestley 18.09.19 N N
 Phil Dove 18.09.19 Y N
 Ste Knights 18.09.19 N N
 Matt Hindle 18.09.19 Y N
Chris Handley 18.09.19 Y N
Dan Booth 18.09.19 N N
Tony McCormack 18.09.19 N N
Ian Kay 23.10.19 N N
Derek Stuart 06.11.19 N N

 

 TEAM J - The New Hall
Player Name Date Registered Singles KO Eligible Team Semi/Final KO Eligible
 John Stein  18.09.19 Y Y
 Kevin Cairns  18.09.19 Y Y
 Tom Benton 18.09.19 Y N
 Scott Firth 18.09.19 Y N
 Paul Coghill 18.09.19 Y Y
 Daniel Hullock 18.09.19 Y Y
 Kevin Allen  18.09.19 N N
 Andrew Megson  18.09.19 N N
 Jane Megson  18.09.19 N N
 Scott Stein 09.10.19 N N
Steven Haigh 09.10.19 N N
Cameron Whitacker 16.10.19 Y N

 

 TEAM K - Leeds Postal Club
Player Name Date Registered Singles KO Eligible Team Semi/Final KO Eligible
 Darren Tate  18.09.19 N N
 Andy Mitchell 18.09.19 Y N
 Warren Rushman 18.09.19 Y N
 Scott Lee 18.09.19 N N
 Mick Durno 18.09.19 N N
 Ian Underdown 18.09.19 N N
 Neil David 18.09.19 N N
 K Shackelton 18.09.19 Y Y
 S Shackelton 18.09.19 Y Y
 P Wharton 18.09.19 N N
J Gilroy 18.09.19 Y Y
A Dilucia 18.09.19 N N
K Gilroy 18.09.19 N N
B Brown 18.09.19 N N
Pam Kokes 18.09.19 N N
Mario Kokes 18.09.19 Y N
K Dilucia 18.09.19 Y Y
C Clarke 18.09.19 N N
M Johnson 18.09.19 N N
J Lindey 18.09.19 N N
D Aveyard 18.09.19 N N
D Prendergast 18.09.19 N N
N. Shackleton 09.10.19 N N

 

 TEAM L - The Commercial (Armley)
Player Name Date Registered Singles KO Eligible Team Semi/Final KO Eligible
 Graham Fisher  18.09.19 Y Y
 Zoe Manning  18.09.19 Y Y
 Andrew Emmerson 18.09.19 Y N
 Phil Bullock 18.09.19 N N
 Dale Evans 18.09.19 N N
 Dale Walmsley 18.09.19 Y Y
 David Shankshaft 18.09.19 N N
 Matthew Wheater 18.09.19 N N
 Chris Hayward 18.09.19 Y N
Carl Manning 18.09.19 N N
Rick Westerman 18.09.19 N N
Richard Gibson 18.09.19 Y N
Rebecca McCarthy 18.09.19 N N
Les Jaynes 18.09.19 N N
Lee Kennedy 18.09.19 N N

 

TEAM M - Leeds 147    
Player Name Date Registered Singles KO Eligible Team Semi/Final KO Eligible
Seb Freeman  18.09.19 Y Y
 Mike Berry  18.09.19 Y Y
 Dan Berry  18.09.19 N N
 Malcom Berry  18.09.19 N N
 Mike Brady  18.09.19 Y Y
 Nick Clarke-Irons  18.09.19 Y Y
 Phil Clarke-Irons  18.09.19 Y Y
Ryan Gilboy 18.09.19 Y Y
James Mellor 18.09.19 N N
Ben Berry 18.09.19 N N
Chris Driver 18.09.19 N N
Henry McVeigh 18.09.19 N N

facebook

Pudsey Pool League is affiliated 

to West Yorkshire County Pool

Association

WYCPA

Seven Steps new 3

147 final

Slimming World final

Dynasty final